"Черно море" победи "Славия" с 2:0 в мач от 31-вия кръг на ППЛ и се изравни с "белите" на върха на класирането на група А на втората осмица на първенството.

Преди началото на срещата капитанът на "Черно море" Георги Илиев получи плакет от ръководството на клуба и поздравления от тима на "Славия" за постижението си от 400 мача в елита, като Илиев има отбелязани и 70 гола.

Гостите започнаха по-активно срещата, но домакините постепенно изравниха играта. Първото сериозно положение бе за "Славия" в 25-та минута, когато Славчо Шоколаров стреля от 25 метра, но топката премина на сантиметри над вратата на Черно море.

В 30-та минута домакините можеха да отбележат, но след удара на Атанас Зехиров от над 30 метра топката премина встрани от вратата на гостите. В 38-та минута "Черно море" откри резултата. Георги Божилов центрира от корнер, а връхлитащият Марек Кузма с глава вкара за 1:0. В 44-та минута домакините можеха да вкарат нов гол от аналогична ситуация, но след удара с глава на Даниел Димов топката мина над вратата на Славия.

В 51-та на срещата "Черно море" увеличи преднината си след страхотен удар от 25 метра и неспасяем гол на Георги Божилов. В 60-та минута отборът на "Слави"я направи принудителна смяна на титулярния си вратар в мача Емануеле Джерия, който получи контузия и бе изнесен на носилка.

В 78-та минута Георги Йомов стреля опасно, но вратарят на домакините Иван Дюлгеров успя да улови топката. В 86-та минута "Славия" можеше да намали пасива си, но след опасен удар на Славчо Шоколаров от пряк свободен удар топката се отби в напречната греда на вратата на Черно море. В 90+2 минута вратарят Иван Дюлгеров предотврати сигурен гол за гостите, след като успя да избие топката след опасен удар на Георги Йомов.