Ливърпул загуби и втората си контрола в САЩ за няколко дни - 1:2 от Севиля, след като в петък падна и от Борусия (Дортмунд) с 2:3.

Мачът в Бостън бе решен с гол в последните секунди на Алесандро Поцо, но друго ядоса Юрген Клоп и играчите на Ливърпул.

През първото полувреме Евер Банега удари с лакът в лицето Хари Уилсън, а в средата на второто Йорис Ганьон изрита безумно 18-годишния Ясер Ларуси, като откровено целеше именно това, а не топката.

Младият бранител бе изнесен с носилка и отиде в болница за прегледи. Избегнал е тежка травма, но вероятно ще почива от тренировки 2-3 дни.

"Ако кажа, каквото искам да кажа, ще стане скандал - бесен беше Клоп след мача. - Не говоря само за тази ситуация, която е отвъд разумното. Имаше и други. Не разбирам този подход към контроли, това са предсезонни мачове."

Нолито бе дал аванс на Севиля преди почивката, а почти веднага Дивок Ориги изравни за Ливърпул, преди да се разиграят събитията от второто полувреме.

Следващият и последен мач на Ливърпул в САЩ е срещу Спортинг в сряда в Ню Йорк, а след 13 дни сезонът започва с мача за Суперкупата на Англия срещу Манчестър Сити.

Европейският шампион е доста назад с подготовката, като повечето основни футболисти тепърва започват да се включват в игра заради участие на турнири през лятото с национални отбори.

В лагера изобщо липсват Мохамед Салах, Роберто Фирмино, Алисон и Садио Мане, които ще се включат в тренировките от следващите дни.