Трима български играчи с екипите на чуждестранни тимове бяха замесени във вчерашните мачове от Лигата на конференциите.

За съжаление и тримата претърпяха поражения, като победа постигна само отборът на Ивелин Попов, но бившият капитан на България не се появи в игра.

Неговият ФК Сочи победи азербайджанския Кешла с 4:2 и с общ резултат от 7:2 продължи напред, където го очаква сръбският гранд Партизан.

120 минути на терена прекара десният краен бранител Радослав Димитров, който защитава цветовете на румънския Сепси. Отборът му направи 1:1 у дома със словашкия Спартак (Търнава), а след нулевото реми преди седмица, се стигна до продължения и съответно дузпи.

При тях румънският тим загуби с 3:4, а Димитров не бе сред изпълнителите. Първата дузпа за Спартак пък вкара добре познатия у нас Роман Прохазка, който има над 100 мача за Левски.

58 минути на терена прекара Мартин Райнов, но неговият израелски Ашдод загуби с 0:1 от азербайджанския Карабах и отпадна след нулевото реми в първия мач.

Райнов бе заменен за доста по-офанзивен халф, защото по това време на мача Ашдод вече губеше и се нуждаеше от задължителен гол, до който обаче не стигна.

Дебют в Европа и дебют за новия си тим направи Илиан Илиев младши. ТОй влезе за кипърския Аполон (Лимасол) в 64-ата минута на гостуването на словашкия Жилина.

По това време Аполон водеше с 2:1, но в крайна сметка мачът завърши 2:2, а след победата си с 3:1 в Кипър преди седмица, Жилина продължи напред.

Родният ЦСКА, който се измъкна след дузпи с Латвия, ще срещне добре познат тим в следващия кръг.

Това е хърватският Осиек, който завърши на второ място в местния шампионат през миналия сезон. Двата тима се срещнаха във втория кръг на Лига Европа преди два сезона, като размениха по победа с 1:0, а при дузпите ЦСКА спечели с 4:3 на хърватска земя.

Късно снощи Осиек победи полския Погон с 1:0.

Локомотив, който също мина през драма с дузпи, ще срещне добре познат у нас тим.

Това е датският гранд Копенхаген, който без никакви проблеми разгроми беларуския Топредо-Белаз с 5:0, а с общ резултат 9:1 се класира напред.