Ювентус и Манчестър Юнайтед завършиха груповата фаза на Шампионска лига със загуби.

За щастие на двата тима, те вече си бяха осигурили участие на осминафиналите в турнира и пораженията не се оказаха фатални. Италианският шампион спечели първото място, докато "червените дяволи" не се възползваха от грешката му и останаха на втората позиция.

Италианският шампион Ювентус претърпя изненадващо поражение с 1:2 като гост на швейцарския Йънг Бойс.

Кристиано Роналдо и компания си платиха скъпо за пропуснатите положения в мача и проспаните начални минути

Герой при историческия първи успех в Шампионска лига за домакините бе френският нападател Гийом Оаро.

Снажният голаджия откри от дузпа след половин час игра, а в 68-ата минута удвои с техничен удар от границата на наказателното поле.

Десет минути преди края Паоло Дибала намали със страхотно воле, но италианския шампион не се спаси от поражението. Дибала вкара нов гол в даденото от съдията продължение, но намиращият се в засада Кристиано Роналдо попречи на вратаря и голът бе отменен.

Снимка: АР/БТА

В другия мач от група, Валенсия победи Манчестър Юнайтед с 2:1 под ръководстово на родния съдия Георги Кабаков.

Домакините откриха след 17 минути игра чрез Карлос Солер, а в началото на втората част Фил Джоунс си отбеляза куриозен автогол.

Почетното попадение за гостите от Юнайтед бе дело на Маркъс Рашфорд, но то падна две минути преди края, а за изравняване време нямаше.

Така "червените дяволи" не успяха да се възползват от издънката на Юве и останаха на второто място в групата.