Ливърпул изигра много силен мач в атакуващ план и победи РБ Залцбург като гост с 2:0 в последна среща от Група "E", за да се класира в осминафиналите в Шампионската лига.

Отборът на Юрген Клоп спечели фантастичен сблъсък с изобилие от голови положения и продължава защитата на титлата си в турнира. Постигна го с много хладнокръвни действия, които накараха съперника за първи път през сезона да не вкара нито едно попадение в 90-те минути.

Очакванията за много атрактивен мач се оправдаха и още през първата част можеше да видим поне 3-4 попадения, но и двата тима направиха значими пропуски. Равният устройваше Ливърпул, но англичаните продължиха да натискат и през втората част, където стигнаха до две попадения в рамките на две минути. Точни бяха Кейта и Салах. Така шампионите спечелиха групата с 13 точки, а втори с 12 т. остана Наполи, който разгроми гостуващия Генк с 4:0. Залцбург ще играе на 1/16-финалите в Лига Европа.

Домакините от града на Моцарт започнаха по страхотен начин двубоя - направиха три много бързи атаки и създадоха напрежение пред Алисон, но първият шанс за гол бе за Ливърпул. Салах не успя да преодолее очи в очи вратаря. Хуанг Хи-Чан на другата врата финтира бранител по прекрасен начин, но опитът му да копне топката над Алисон не сполучи. След това опасен удар от дистанция на Садио Мане не намери целта.

В 20-та минута Ливърпул отправи три удара за 5-6 секунди. Шут на Мане бе спасен, на Кейта блокиран, а на Александър-Арнолд излетя високо в аут.

Темпото беше страхотно в тези минути по вина на двата отбора. В 24-та минута младият Холанд стреля в тялото на Алисон в бърза контраатака. След половин час игра Салах направи потресаващ пропуск от перфектна позиция след пас на Кейта - твърде необичайно за египтянина. В края на полувремето и Наби Кейта се отчете с голям пропуск след пас на Салах. Ударът му бе спасен от Чичан Станкович.

В началото на втората част Салах направи още два големи пропуска - този път след пасове на Мане. Египтянинът стреля покрай вратаря от непосредствена близост, но и не уцели рамките на вратата. При втория случай стражът му изби топката от краката. В ответната атака Холанд стреля до гредата. Пропуските се изреждаха един след друг.

Дълго търсеният гол на Ливърпул дойде в 57-та минута. Робъртсън изведе Мане, който проби по фланга и центрира към Наби Кейта, който с глава вкара на бившия си отбор. Грешка направи стражът на домакините Станкович, който тръгна да отнема топката на Мане и остави вратата си празна.

Още в следващата атака Салах вкара за 2:0 след нова ужасна грешка на Станкович, който тръгна да спира и него. Египтянинът го преодоля и вкара на празна врата от наглед непосилен малък ъгъл.

В следващите минути Залцбург тръгна да търси знаменит обрат, но защитата в червено се справи. На контраатака Салах направи четвъртия си пропуск, като още един негов удар бе спасен.

В другия мач от групата полският нападател на Наполи Аркадиуш Милик реши всичко още в първото полувреме, когато вкара хеттрик на Генк. Помогна му и 17-годишният дебютант на вратата на белгийците Маартен Вандерворт, който направи ужасна грешка още в третата минута и подари откриващото попадение. През втората част Дрис Мертенс добави още един гол от дузпа за крайното 4:0.