ПСЖ показа класа, за да отстрани Борусия (Дортмунд) в осминафиналите на Шампионска лига след 2:0 на "Парк де Пренс" и общ резултат 3:2.

Срещата във Франция се игра пред празни трибуни заради мерките срещу коронавируса, но сякаш фокусът след последния съдийски сигнал се измести другаде.

Детето-чудо на Дортмунд Ерлинг Халанд, който вкара 8 гола в 10 мача от Шампионска лига, имаше не особено приятна вечер.

Неймар откри резултата през първото полувреме и се израдва с типичния жест на норвежеца - медитация в седнало положение пред публиката. В този случай публика нямаше, така че Неймар реши да го прави пред скамейките на двата отбора.

След последния съдийски сигнал играчите на парижани си направиха обща снимка, на която по-голямата част от тях повтарят "патентования" жест на Халанд.

Но защо се стига дотук? Истината е, че всичко се дължи на един конкретен пост от норвежеца в социалните мрежи. В часовете преди мача той качи свое селфи с надпис Париж и думите "моят град, не вашият".

Норвежецът показа арогантност след двата си гола в първия мач, но в крайна сметка това доведе до допълнителна мотивация в неговите съперници.

След края на мача Неймар качи снимка в Инстаграм на своята медитация и написа "Париж е нашият град, а не твоят".