Лудогорец разгроми Царско село с 4:0 в Разград в мач от 11-ия кръг на българския футболен шампионат.

Шампионите продължават да са много убедително от началото на сезона, като единствената им грешна стъпка остава загубата от Славия. Те вече имат 24 точки и водят с три на втория Ботев, който утре гостува на ЦСКА.

Царско село изигра първия си мач след завръщането на Любослав Пенев начело на отбора, но допусна петата си поредна загуба и остава твърдо на дъното на класирането с актив от едва шест точки.

Всички попадения днес паднаха през второто полувреме, като единствената по-интересна ситуация през първото бе конфликт между Кирил Десподов и Иван Бандаловски, който бе близо да прерасне в бой.

Лудогорец откри в 56-ата минута, когато Десподов центрира от фаул и направи петата си асистенция, като на края на подаването бе Жозуе Са на близката греда.

В 66-ата минута Десподов подаде на Джордан Икоко и той стреля. Ударът бе спасен от вратаря Янко Георгиев но Пиерос Сотириу направи лесна добавка за 2:0.

В 78-ата минута Лудогорец наниза третото си попадение под проливния дъжд в Разград. Алекс Сантана и Елвис Ману направиха двойно подаване и първият вкара с красив удар от границата на наказателното поле.

В 87-ата минута Кирил Десподов оформи крайния резултат с поредния далечен удар на разградчани. Той получи възможност заради лошо изнасяне на топката от столичния клуб.