Руският "Зенит" (Санкт Петербург) бе отписан от мнозина след загубата с 0:4 в първия мач от "Динамо" (Минск) като гост в третия квалификационен кръг.

Грандът обаче изигра изключителен реванш, в който победи с 8:1 след продължения, а развоят, колкото може да се нарече подвиг, толкова и безумие заради представянето на съперника.

До 66-а минута "Зенит" водеше с 2:0 след голове на Паредес и Нобоа, но в 72-а минута аржентинецът, който откри резултата, беше изгонен с втори жълт картон.

Така задачата за руснаците изглеждаше почти невъзможна до края, защото им трябваха още две попадения с човек по-малко, но те с лекота паднаха съответно три и шест минути по-късно.

Реализира ги героят на националния отбор от Мондиала - Артьом Дзюба.

Така при 4:0 мачът влезе в продължения и в 99-а минута "Динамо" вкара на теория важен гол за 1:4 чрез ганаеца Сейду Яхая.

Попадението означаваше, че "Зенит" пак с човек по-малко се нуждае от две попадения, за да се класира за плейофите.

Те пак дойдоха с лекота. В 109-а минута друг аржентинец - Себастиен Дриуси вкара за 5:1, а Дзюба от дузпа в 115-а направи 6:1.

До края остана време за тима от Санкт Петербург да вкара още две попадения в добавеното време чрез Робърт Мак, едното от които от дузпа.

В следващия кръг "Зенит" излиза срещу норвежкия "Мьолде", който отстрани "Хибърниън" с общ резултат 3:0.

В други интересни сблъсъци от третия кръг (в скоби общ резултат)

"Аталанта" - "Апоел" (Хайфа) 2:0 (6:1)

ЛАСК Линц - "Бешикташ" 2:1 (2:2)

"Люцерн" - "Олимпиакос" 1:3 (1:7)

"Жалгирис" - "Севиля" 0:5 (0:6)

"Университатя" (Крайова) - "Ред Бул" (Лайпциг) 1:1 (2:4)

"Прогрес" -- "Уфа" 2:2 (3:4)

"Стяуа" - "Хайдук" (Сплит) 2:1 (2:1)