"Челси" победи "Саутхемптън" с 2:0 в полуфинална среща за Купата на Футболната асоциация и се класира за втора поредна година на финала в турнира.

На 19 май на "Уембли", съперник на "сините" ще бъде тимът на "Манчестър Юнайтед".

Трофеят от тази надпревара е последният шанс на Антонио Конте да спаси разочароващия до този момент сезон на тима си. "Челси" се намира на пета позиция в класирането и отпадна на осминафиналите в Шампионска лига.

"Сините" започнаха активно двубоя, организирайки атака след атака, като малко след началото Вилиан нацели гредата.

До края на полувремето чистите положения липсваха, за сметка на зрелището през втората част.

През вторите 45 минути на "Уембли" паднаха две попадения, а двата тима на няколко пъти чистиха топката от голлинията, като доста често се налагаше и вратарите да се намесват решително.

Полувремето започна страхотно за лондончани, като 30 секунди след началото му, Оливие Жиру получи пас от Еден Азар, навърза четирима бранители и вратаря и изведе "Челси" напред.

След инкасираното попадение "светците" се активизираха, но Остин и Лонг се отчетоха с пропуски, а при една от ситуациите, остана съмнение, че топката е преминала голлинията, но съдията видя несъществуващо нарушение срещу вратаря.

Десет минути преди края Конте замени Жиру, а влезлият на негово място Алваро Мората успя да се разпише около минути по-късно.

Той вкара с глава след центриране на Сезар Аспиликуета.

Последваха вълнуващи минути, тъй като "Саутхемптън" се хвърли в отчаяни атаки, което отвори много пространства за контраатаките на съперника. В 84-ата минута Остин бе изведен отдясно и стреля отлично по диагонала, но топката се удари в гредата. Удари на двата тима бяха изчистени от голлинията, а Мората изпусна да вкара втория си гол от чиста позиция.