Два дни след изненадващото уволнение на Жозе Моуриньо, Тотнъм се върна към победите във Висшата лига.

След три мача без успех в първенството, "шорите" обърнаха Саутхемптън с 2:1 у дома.

До края на сезона треньорския пост ще заема 29-годишният Райън Мейсън, който е бивш играч на клуба, но принудително прекрати кариерата си заради черепна травма. Логично той се превърна в най-младия мениджър в историята на Висшата лига, а странно или не, някои от играчите на терена са негови лични приятели още от общото им време в школата на клуба.

И дебютът на Мейсън бе чудесен, защото макар и трудно, Тотнъм спечели своя мач.

"Шпорите" трябваше да правят обрат, след като Дани Ингс откри в полза на гостите след 30 минути игра.

Гарет Бейл обаче успя да изравни в 60-ата минута, а в последната 90-та Тотнъм получи право да изпълни дузпа, превърната в гол от Хюн Мин Сон.

Любопитно, че официалните минути на трите попадения в мача са 30, 60 и 90.

В късния мач от програмата обрат направи и Манчестър Сити, за да спечели гостуването си на Астън Вила с 2:1.

Макар "гражданите" да имаха владение на топката от 80%, победата им в мача не дойде толкова убедително и лесно.

Още с първата атака в мача Джон Макгин откри за домакините, но Фил Фоудън и Родри донесо обрата за Сити до 40-ата минута. Мачът бе изпъстрен с по червен картон за двата тима и доста нерви, но все пак успехът заслужено отиде в тима на Манчестър Сити.

Така пет кръга преди края, "гражданите" имат аванс от 11 точки на върха, но и мач повече от втория Манчестър Юнайтед.

Ако приемем, че "червените дяволи" спечелят оставащите си шест мача до края, то Сити се нуждае от 7 точки до края, за да подпечата шампионската титла.