Миналогодишният финалист в Шампионска лига - Тотнъм, изхвърча от осминафиналите на надпреварата.

"Шпорите" загубиха с 0:3 в гостуването на РБ Лайпциг и с общ резултат от 0:4 напускат турнира.

"Биковете" от Лайпциг пък написаха с нови златни букви своята кратка, но доста успешна до този момент европейска история. Основаният преди 10 години клуб успя да намери място сред най-добрите осем на Стария континент.

При това до този успех ги изведе 32-годишният Юлиан Нагелсман, наричан преди време "Мини Моуриньо".

Днес той тотално надви истинския Жозе Моуриньо, който макар да е с 24 години по-стар и доста по-опитен от колегата си, нямаше отговор и рецепта за успех на Тотнъм.

"Шпорите" бяха тотално обезличени от немския си домакин, като напълно заслужено напускат турнира доста по-рано, отколкото им се искаше.

ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Предимството на "биковете" бе най-осезаемо в началните минути на мача, в които те успяха до голяма степен да решат всичко.

В първите 21 минути домакините стигнаха до три гола, като само два от тях бяха зачетени. Това обаче бе напълно достатъчно да шокира гостите от Лондон, които до края на полувремето изглеждахе примирени.

И двата редовни гола бяха дело на Марсел Сабитцер, а при тях остана впечатлението, че Юго Лорис определено можеше да се намеси по-добре на вратата на Тотнъм.

В 10-ата минута австрийският национал Сабитцер стреля без подготовка извън наказателното поле, а диагоналният му шут, който не бе сред възможно най-силните, влетя във вратата за 1:0.

Снимка: АР/БТА

В 19-ата звездата на "биковете" - Тимо Вернер, успя да удвои, но съдията отсъди засада, която системата ВАР потвърди.

Това обаче не смути немците, а още в следващта атака Марсел Сабитцер отново бе в прегръдките на съотборниците си.

Този път австриецът вкара с глава, като ударът му отново не бе от най-мощните и неспасяеми на света, но изненада Лорис, който не успя да избие.

Подобно начало нямаше как да не повлияе на гостите, които до края полувремето стигнаха само до един удар чрез Джовани Ло Селсо, който обаче Петер Гулаши спаси.

През втората част Тотнъм сякаш опита да вдигне оборотите в самото начало, за да се върне в мача, но РБ Лайпциг тотално обезличи "шпорите". Момчетата на Моуриньо така и не стигнаха до положение, докато немците успяваха да контролират мача, който се развиваше страхотно за тях.

Три минути преди края на мача Лайпциг дори стигна и до трети гол, дело на влезлият секунди по-рано Емил Форсберг.

Шведът се появи на терена вместо голмайсторът в мача и капитан на тима Марсел Сабитцер, сложи лентата на собствената си ръка и веднасе разписа.

Така мачът приключи при напълно заслужен класически успех за РБ Лайпциг, а Тотнъм с играта си не показа, че има място в следващата фаза на Шампионска лига.