Ливърпул се добра до равенство 1:1 като гост на Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд", в голямото дерби на английския футбол.

Така мърсисайдци продължават без загуба в първенството, но пък направиха първа грешна стъпка.

Въпреки това преднината на върха продължава да е комфортна - 6 точки пред шампиона Манчестър Сити, докато Юнайтед е 13-и с едва 10 пункта.

Ливърпул определено не изигра най-силния си мач. Юрген Клоп не можеше да разчита на контузената си звезда Мохамед Салах, но на хоризонта се появи нов герой.

Това бе Адам Лалана, който Клоп пусна в 71-ата минута.

Халфът имаше едва 10 минути през сезона до този момент, но пък се оказа скрит коз за Ливърпул и 5 минути преди края успя да вкара за 1:1, носейки точка за тима си.

Той бе на точното място, оставен абсолютно сам от Маркос Рохо, за да отклони центрирането на Робъртсън във вратата.

Манчестър Юнайтед пък бе открил резултата в края на първата част, след светкавична контраатака.

Бързоногият уелсец Даниел Джеймс напредна по фланга и подаде към Рашфорд, който откри. Голът бе прегледан с ВАР, защото в началото на атаката имаше съмнения за нарушение на Линдельоф, но реферът не видя нищо нередно.

ВАР обаче се намеси 5 минути по-късно, когато Садио Мане изравни, но попадението бе отменено заради засада.

През втората част Ливърпул се пребори за точката. Мърсисайдци достигнаха заслужено до нея, с което продължават непобедения си ход.