Реал Мадрид постигна страхотен обрат на терена на Валенсия в късното дерби на испанската Ла Лига и спечели с 2:1.

"Кралете" бяха на път към загубата до 86-ата минута, след като Уго Дуро прати по диагонал топката в мрежата им в 66-ата. Не изглеждаше Реал да е близо до чудеса, положенията идваха трудно и не се виждаше как дори точка може да тръгне за Мадрид, но вместо това грандът си тръгна с всичките три.

Шут на Винисиус щастливо се отклони от крак на бранител и излъга вратаря за 1:1, а само 120 секунди по-късно, в 88-ата минута, Карим Бензема изпревари стража при центриране (на основната снимка) и с глава оформи обрата - 1:2!

Това е 13-ия му гол срещу Валенсия в кариерата, като само на Атлетик Билбао и Гранада е вкарвал по-често с екипа на Реал.

Голът качи на върха Бензема и компания с 13 точки, а при победа там отиваше Валенсия, който остава трети с 10. Втори е Атлетико с 11 точки. На дъното Селта е с 1 т., а Хетафе и Алавес са без актив.

В ранните неделни мачове се получиха две нулеви равенства между Майорка и Виляреал, както и между Реал Сосиедад и Севиля.

Драмата бе в мача Бетис - Еспаньол, където гостите изравниха в седмата минута на добавеното време за 2:2 чрез Леандро Кабрера.

Преди това Алеиш Видал бе дал ранен аванс на Еспаньол, а голове на Вилиан Жозе и Набил Фекир обърнаха резултата за Бетис.