Лацио разби Рома с 3:0 и е господар на Рим поне до следващото дерби на града.

Небесносиньото знаме ще се вее високо, след като "орлите" не оставиха никакъв шанс на "вълците" в историческото първо дерби от старта на пандемията, играно без публика.

И двата мача от програмата за миналия сезон бяха минали до началото на март 2020-а, когато заразата затвори стадионите в Италия, а и в цяла Европа. Така за първи път тази вечер "Олимпико" бе пуст за битката за Рим, която обикновено е какафония от шум и палитра от цветове и страсти.

И сега имаше от тях - агитките изпратиха отборите си с мощни песни и факли от базите, откъдето автобусите поеха за стадиона. Около арената също имаше тифози, които опитаха да надъхат своите.

Лацио поведе в 14-ата минута с доста късмет, след като в първите минути по-активни бяха съперниците от Рома. Но грешка на Рожер Ибанес, който подцени ситуация и не изчисти добре топката, а я предостави на Чиро Имобиле, даде преднина на домакина. С 12-ия си гол за сезона капитанът откри.

Само 9 минути по-късно дойде най-спорният момент.

Луис Алберто стреля по диагонала и удвои, но при удара му Фелипе Кайседо бе в очевидна засада и точно пред вратаря на Рома Пау Лопес, като влияеше без съмнение на ситуацията и пречеше на неговата видимост. Но положението дори не бе разгледано с ВАР и попадението бе признато - 2:0.

До края на полувремето "вълците" опитаха да стигнат до отговор, но след почивката развяха бялото знаме и бяха тотално надиграни.

Лацио можеше да вкара още попадения далеч преди 67-ата минута, в която отново Луис Алберто стреля прецизно от 20-ина метра в долния ъгъл - 3:0.

Рома дълго време не намери сили дори да стигне до положение или поне удар по посока на вратата на Пепе Рейна след третото попадение. Едва в последните минути, когато всичко вече бе ясно, Един Джеко изпусна да вкара отблизо, като испанският вратар спаси майсторски с крак.

Това бе едва четвърти случай за сезона, в който "вълците" не отбелязват гол в свой мач (от 24 двубоя). Предишните бяха при 0:4 от Наполи, 0:0 срещу Сасуоло и същия резултат срещу българския ЦСКА в Лига Европа.

С победата "орлите" са вече седми с 31 точки. Рома изпусна голям шанс да се изравни с втория Интер и остава трети с 34 т.