Цървена Звезда завърши наравно 2:2 като гост на швейцарския шампион Йънг Бойс и измъкна чудесен турнирен резултат по пътя към групите на Шампионска лига.

Мачът от плейофната фаза на турнира бе изключително интересен, като освен четирите гола, двата тима имаха доста положения, а атаките не спряха през всичките 90 минути.

Двата тима си отправиха общо 40 удара, което е доста рядко явление за елиминационен мач, особено на прага на най-престижния европейски турнир.

Домакините от Берн все пак бяха по-активният тим и контролираха мача през по-голямата му част, но пък сърбите бяха много опасни на контраатаки.

Звезда дори водеше в резултата до 76-ата минута, но тогава се намеси ВАР, за да донесе равенството в мача.

След гледане на повторение, съдията отсъди дузпа за Йънг Бойс, която в реално време не видя, а таранът Гийом Оаро я вкара с първото си докосване до топката в мача.

Преди това бившият вратар на Лудогорец - Милан Борян, бе героят за Звезда.

С невероятни намеси той бранеше вратата си, а преди дузпата се бе пропукал само веднъж в 7-ата минута.

Тогава Роджър Асале нахлу в наказателното поле и с диагонален шут откри.

Звезда обаче върна гола доста бързо. Вкара го Милош Дегенек, след като ударът му с глава доби доста странна траектория и изненада швейцарската отбрана.

Сръбският тим имаше отличен шанс чрез звездата си Марко Марин, а и бранител в жълто трябваше да чисти от голлинията.

Йънг Бойс от своя страна също имаше шансове, при това стопроцентови, но Милан Борян бе страхотен.

В първата минута на втората част Звезда стигна до пълен обрат. Аржентинецът Матео Гарсия се възползва от грешка на Йънг Бойс в отбрана и хвърли в екстаз хилядите сърби по трибуните, които караха играчите от Белград да се чувстват у дома.

До края мачът се развиваше пред вратата на Борян и с дузпата Йънг Бойс стигна до изравнителния гол, който заслужаваше с оглед показаното.

Реваншът в Белград е след седмица, като Звезда има леко предимство заради двата си гола на чужд терен.

В друг мач от вечерта гръцкият Олимпиакос отказа руския Краснодар, разгромявайки го с 4:0 в Атина.

Хърватският Динамо пък победи норвежкия Розенборг с 2:0 в Загреб.