Френският гранд ПСЖ за първи път започна от първата минута в най-страховития си вариант, с Лионел Меси, Килиан Мбапе и Неймар в атака, но това не донесе успех на тима.

Парижани направиха разочароващо 1:1 като гости на Брюж в мач от група "А" на Шампионска лига.

В продължение на няколко дни редица специалисти превещаваха тежка нощ за далеч по-скромните домакини от Белгия, но те показаха доста солидна игра и напълно заслужено изковаха точката си. Дали заради подценяване или по друга причина, ПСЖ се убеди, че макар и с най-големите звезди в нападението си, ще трябва доста да поработи във фаза атака.

Може би парижани се успокоиха и от силния си старт, който им донесе гол още в 15-ата минута. Тогава Мбапе центрира, а дефанзивният халф Андер Ерера отправи чудесен удар без подготовка, превърнал се в гол.

Това обаче не стресна домакините от Брюж, които 12 минути по-късно изравниха с доста сходен гол, дело на Ханс Ванакен.

Макар ПСЖ да имаше сериозно предимство във владеенето на топката, Брюж се бранеше смело, а и завърши мача със 7 удара повече от богатите си гости.

Ремито в Брюж бе заслужено за белгийците и изненадващо за феновете из Европа, но бледнееше пред другия мач в групата, в който Манчестър Сити победи с 6:3 немския РБ Лайпциг в истинско зрелище.

Един от най-очакваните сблъсъци за вечерта бе този между Интер и Реал (Мадрид) на "Сан Сиро", който обаче сякаш разочарова откъм продукция.

Драмата обаче я имаше, защото гостите от Мадрид успяха да изкопчат драматично победа с 1:0, дошла с гол в последната минута на мача.

Тогава новото френско бижу на "кралете" - Едуардо Камавинга, с отличен пас намери Родриго, който без да се колебае прониза вратата на Интер.