Двукратният шампион във Формула 1 - Фернандо Алонсо, безспорно е голямата звезда в разгодишното издание на рали "Дакар".

Най-тежкото състезание в моторните спортове обаче не се развива по най-блестящия начин за Алонсо, който обаче в никакъв случай не губи дух и желание да се доказва.

Във втория етап той и навигаторът му Марк Кома сами поправяха колата си в продължение на час в пустинята на Саудитска Арабия, но все пак финишираха и не се предадоха.

В десетия етап Алонсо имаше ново премеждие, при това доста по-опасно. Само два километра след старта на етапа, джипът му излетя от пясъчна дюна и се претърколи два пъти по таван.

За щастие той и навигаторът бяха невредими, а возилото им нямаше сериозни щети.

Без дори да се колебае и да слезе от колата, Алонсо даде газ и измина в състезателно темпо останалите 532 км.

Това логично се отрази на класирането му. Той завърши 56-и, но в генералното подреждане е №14, което самият Алонсо призна, че е задоволително с оглед малкия му опит в такъв тип тежки надпревари извън пистата.