Мик Шумахер е шампион, пренасяйки тази традиция с фамилията от баща на син. Наследникът на великия Михаел Шумахер вдигна титлата във Формула 3, кръг преди края на състезанията, след като завърши втори на пистата "Хокенхайм" в родната му Германия.

Малкият Шуми, който кара за отбора на "Prema", спечели 8 старта през сезона и има 49 точки преднина преди последната надпревара.

"Невероятно е, целият тим свърши страхотна работа", каза 19-годишният шампион с позната за моторните спортове фамилия.

Това е вторият сезон на младия Мик във Формула 3 и прогресът е голям. Той завърши на 12-о място в крайното класиране миналата година.

В последните месеци слуховете вече пращат Шуми-младши във Формула 1, но засега това е само в сферата на прогнозите.

Седемкратният шампион на най-силното състезание в автомобилните спортове - Михаел, вече близо 5 години се възстановява от сериозни мозъчни травми след падане на ски и новините около състоянието му са оскъдни.