Испанецът Рафаел Надал ще бъде съперник на Григор Димитров в полуфинала на Откритото първенство на Австралия. Това стана ясно, след като шампионът за 2009 година победи поставения под номер 3 в основната схема Милош Раонич (Канада) с 6-4, 7-6(7), 6-4. Двубоят, който се игра пред препълнените трибуни на “Род Лейвър Арина“, бе много равностоен, но опитът на 14-кратния носител на титли от Големия шлем надделя над физическата игра на Раонич. Надал допусна много по-малко непредизвикани грешки от противника си - 21 срещу 32, а също така имаше и по-висок процент на първи сервис. В първия сет испанецът пропусна точка за пробив в петия гейм, но в седмия се възползва от възможността и след 44 минути игра затвори първата част с 6-4. Във втория сет Раонич имаше три сетбола в 10-ия гейм и още три в тайбрека, но всичките бяха отразени от Надал. Още при първата възможност да затвори сета обаче, испанецът я използва и поведе с 2:0 сета след 9:7 точки в тайбрека. В третия сет играта вървеше равностойно, но Надал отново издебна чудесен момент за атака. Такъв настъпи в десетия гейм, в който испанецът поведе с 40:0 на сервис на противника си и още при следващото разиграване спечели мача. “Никога не съм бил уверен, че ще се върна. Дори когато бях на върха, не знаех дали ще продължа да печеля. Имах много успехи в кариерата си, но и много разочарования. Днес ми бе много трудно срещу Милош и дори не знам как спасих 6 сетбола във втория сет.