Новак Джокович постигна трисетова победа над Милош Раонич на четвъртфиналите на Australian Open - 6:4, 6:3, 7:6(1) за два часа и 53 минути.

Канадецът се превърна в четвъртия тенисист, който Ноле е побеждавал 10 пъти, като до момента не може да постигне нито един успех срещу световния №2.

Победата на Новак означава, че ще гледаме епичен полуфинален сблъсък между него и Роджър Федерер в четвъртък. Един измежду рекордьора по титли в Шлема и настоящия шампион със сигурност ще играе финал.

Раонич на този турнир показа форма, която от години не бяхmе виждали в неговата игра, но беше спрян от тенисиста, който вероятно се намира в най-добро състояние в момента.

Новак постигна по един пробив в първия и втория сет, като в откриващия му бяха нужни четири сетбола да затвори мача на сервис на съперника. Третият сет започна с изпусната възможност за канадеца, а при 5:5 сърбинът изпусна не реализира шанса за късен пробив.

В тайбрека обаче Джокович беше безпощаден и затвори убедително - 7:1 точки. Той се справи лесно с бомбения сервис на съперника и го ограничи до 18 аса в мача. На свой първи сервис спечели 60 от общо 70 точки. Даде две възможности за пробив на съперника, като на свой ред имаше 16.

Полуфиналът е 37-и за Джокович в Големия шлем и той продължава да се наслаждава на големите мачове. Предстои 50-ата му среща с Федерер, като последната бе загуба на финалния Мастърс в Лондон. В съперничеството води с 26:23 победи.