Младият Карлос Алкарас, смятан за голямата надежда на испанския тенис, впечатли още с първия си мач на АТР турнир.

16-годишният тенисисит получи "уайлд кард" за тунира от категория АТР 500 в Рио де Жанейро, като успя да грабне впечатляваща победа в първия кръг.

Той се изправи срещу опитния си сънародник Алерт Рамос Винолас, който е с 15-години по голям и с 365 места по-напред в ранглистата.

Алкарас показа завиден за възрастта си характер на корта и постигна драматична победа със 7:6, 4:6, 7:6 за 3 часа и 36 минути игра.

В нито един момент на корта, не пролича кой е бившият №17 с 34 участия на "Голям шлем" и 16-годишният дебютант на подобна сцена.

В решителния трети сет младокът изоставаше с 0:3 гейма и 0:40 в четвъртия, но успя да осъществи невероятен обрат.

Медиите в родината му са изключително впечатлени от играта му, като не спират да го заливат с похвали и очавкания за бляскаво бъдеще в елита на тениса.