Един млад италианец сътвори сензацията на турнира в Акапулко дотук, като изхвърли световния №9 Диего Шварцман от турнира. Аржентинецът влезе като твърд фаворит в мача с 19-годишния Лоренцо Мусети, намиращ се на 111 места зад него в ранглистата.

Но се оказа, че го чакат изненади от надъхания тийнейджър...

Мусети спечели с 6:3, 2:6, 6:4 в екшън на корта, продължил почти два часа и половина. Италианецът допусна първия пробив при 2:2 в откриващия сет, за да шокира два пъти Шварцман на негово подаване и да отнесе тази част с 6:3 в своята сметка.

Последва убедителен втори сет на фаворита, който с два пробива и без допусната точка за такъв на свое подаване изравни резултата. И вкара мача в решаваща трета част.

Там обаче ни чакаше големият шок. Мусети проби два пъти още в първите два сервис гейма на Диего, за да докара до ужас немалкото аржентинци по трибуните. При 0:4 Шварцман записа първи гейм за този сет, а после успя да върне и единия пробив, но 120-ият в света италианец удържа последното си подаване и с 6:4 затвори мача.

Лоренцо Мусети

Той ще получи за награда мач с Франсес Тиафо във втори кръг, а при нова изненадваща победа там може да играе с Григор Димитров на четвъртфинал, ако българинът се справи с Миомир Кецманович.

Самият Тиафо е във втория кръг след успех с 6:4, 6:7, 7:6 над друг американец - Брендън Накашима.

Поставеният най-високо в турнира Стефанос Циципас (№5 в ранглистата) победи с лекота непредвидимият ексцентрик Беноа Пер - 6:3, 6:1. Французинът видимо имаше един от онези дни, в които играта и победата не бяха високо сред приоритетите му.