21-годишният хърватин Борна Чорич постигна най-голямата победа в кариерата си.

Младокът победи Роджър Федерер с 2:1 сета (7:6(6), 3:6, 6:2) и спечели титлата на турнира на трева в Хале.

След два часа и седем минути игра Чорич заслужено детронира миналогодишния шампион и го лиши от 99-а му титла в кариерата. Федерер бе с 20 поредни победи на трева преди този мач.

Освен всичко Рафаел Надал ще се върне на първото място в ранглистата от понеделник.

Тази титла е втора в актива за хърватина, след като той спечели турнира в Маракеш на клей преди година.

Чорич доказа, че е много труден съперник за Федерер, след като бе близо да го победи по-рано през годината на турнира в Индиън Уелс. Тогава обаче швейцарецът се измъкна.

Днешният сблъсък също бе много равностоен, но Чорич изигра страхотен трети сет и си заслужи успеха.

В първия двамата не успяха да се пробият, като само в 11-ия маратонски гейм Федерер получи една възможност, но не се възползва. В тайбрека Маестрото изпусна два сетбола и бе обърнат от 6:4 точки в своя полза.

Взе втория сет с късен пробив и се очакваше да продължи възходящата линия и в третия, но Чорич бе твърде силен. Хърватинът проби в четвъртия и шестия гейм и е новият шампион.

Мачовете на Григор Димитров и турнирите от ATP може да наблюдавате на живо по Max Sport 1 и Max Sport 2.