България загуби плейофния си двубой с Мексико в турнира за Купа “Дейвис”. Родните тенисисти отстъпиха с 1:3 победи на “ацтеките”, след като днес първо Александър Лазаров и Габриел Донев загубиха в два сета с 4:6, 4:6 на Ханс Хах и Мигел Анхел Рейес Варела на двойки, а след това поражение на Димитър Кузманов от Херардо Лопес Виясеньор в три сета с 6:7(6), 6:4, 6:7(5) сложи точка на българските надежди.

Така срещата между Адриан Андреев и Луис Патиньо бе отменена. Именно Андреев понесе първата загуба за нашите вчера, докато единственаа победа остава тази на Кузманов срещу Патиньо.

Кузманов пропиля преднина от 3:0 и позволи изравняване до 4:4, а след това загуби тайбрека на първия сет, в който имаше аванс от 6:5, но загуби три поредни точки и сета - 6:7(6) след 90 минути игра в зала “София”. Мико пропусна пробив аванс и във втория сет, но успя да пробие при ново равенство 4:4, а след това спечели с 6:4.

Двамата тенисисти не допуснаха пробиви в третия гейм, а в тайбрека Кузманов се оказа изоставащ с 3:6. Той спаси първите два мачбола, но не успя при третия и така отстъпи с 6:7(5) и съответно загуби мача с 1-2 сета.

Догодина България ще играе плейофи за оставане в Световна група II на Купа “Дейвис”.