Първата ракета на България Виктория Томова отпадна във втория кръг на квалификациите на "Ролан Гарос"

Поставената под номер 12 в пресявките Томова загуби от мексиканката Рената Сарасуа с 3:6, 4:6 за 107 минути.

187-ата в класацията на WTA Сарасуа, взе първия сет със серия от три поредни гейма.

Във втората част започна с пет поредни пробива, а в последствие Сарасуа поведе с 5:2 и сервираше за победата. Томова успя да върне единия брейк, след което спаси два мачбола и намали за 4:5, но за повече нямаше сили.

Мачът беше прекъснат за известно време заради дъжд над Париж.

25-годишната софиянка допусна цели 34 непредизвикани грешки и пласира едва 17 печеливши удара, което натежа.

Томова все пак заработи 16 хиляди евро и 20 точки за световната ранглиста, в която заема 133-ото място.

Елица Костова също отпадна в квалификациите след загуба с 0:6, 7:6, 3:6 от румънката Моника Никулеско.

Така в основната схема "Ролан Гарос" през тази година при дамите ще участва единствено Цветана Пиронкова, която получи "уайлд кард". Жребият за първия кръг е по-късно дн