Олимпийската шампионка Белинда Бенчич продължава към четвъртфиналите на US Open без загубен сет.

Швейцарката победи миналогодишната шампионка на "Ролан Гарос" Ига Швьонтек с 7:6(12), 6:3 в много качествен мач, който продължи 2 часа и 10 минути.

Ключовият двубой в срещата се оказа тайбрека на втория сет, който беше изключителен. Той продължи 23 минути и двете дами просто не искаха да се предадат. Бенчич спаси общо четири сетбола и триумфира с 14:12 точки.

Това й даде тласък за втория сет, в който постигна пробив за 3:1 и не погледна назад до края.

С тази си победа Белинда взе реванш на полякинята за загубата в Аделаиде през февруари, когато двете шампионки се срещнаха за първи път.

На четвъртфинал швейцарката ще играе с младата сензация Ема Радукану, която стана едва третата квалификантка в историята стигнала до четвъртфиналите. Това се случи след категорична победа над Шелби Роджърс с 6:2, 6:1.

Победата на Бенчич днес бе четвърта поредна без загубен сет на US Open. Преди това тя се справи със съпротивата на Аранча Рус, Мартина Тревизан и Джесика Пегула.