Новак Джокович ще спори за шеста титла на финалния Мастърс в Лондон след категорична победа над Кевин Андерсън в полуфиналите - 6:2, 6:2.

Мачът, който продължи час и 17 минути, не остави съмнение в превъзходството на сърбина, който изигра четвърти пореден убедителен сблъсък в английската столица.

Стига до финала без загубен сет, а там ще се изправи срещу добре познат съперник - Александър Зверев. Двамата са играли три пъти, като победите за Джокович са две. В мача от груповата фаза на настоящия турнир сърбинът би с 6:4, 6:1.

Днес му бе учудващо лесно. Традиционната му силна игра в защита разстрои представянето на южноафриканеца, който направи необичайно много непредизвикани грешки - общо 33 срещу само 13 за съперника.

Сервисът на гиганта не вървеше и той вкара едва 55% на първо подаване. От другата страна Ноле бе с 69%.

Предвид силното представяне на Андерсън в груповата фаза, се очакваше малко по-оспорван сблъсък, но по един ранен пробив в двата сета донесе нужното спокойствие на петкратния шампион.

Той е доминатор в турнира и може да спечели пета титла в последните шест издания в неделната вечер.