Григор Димитров постигна една от най-значимите си победи за 2021 година и преодоля първия кръг на Мастърса в Синсинати.

Българинът преодоля Роберто Баутиста-Агут с 6:3, 6:4 и се класира за втория кръг, където ще се изправи срещу Александър Бублик (Казахстан), от когото загуби през юли на "Уимбълдън".

Победата на Димитров е значима не толкова заради залога на мача, а факта че прекъсна серия от три поредни загуби и освен това впечатли срещу световния №16 и скорошен представител на челната десетка. Агут беше фаворит на букмейкърите, но хасковлията поднесе изненада с позитивното си представяне и вдъхновена игра.

Българинът впечатли със сервиса си и спечели комфортно първия сет. Вторият вървеше гейм за гейм, но при 4:3 за Баутиста-Агут беше прекъснат заради дъжд. Подновяването дойде след около 80 минути и при него Григор постигна решителен пробив, за да вземе и втория сет.

Триумфът му бе напълно заслужен и дойде след 16 аса и нито една двойна грешка. Това е петата му победа срещу 33-годишния испанец в общо шест мача. За последно се бяха срещали през 2018 година.

Димитров е шампион в Синсинати от 2017 година и поне в този кръг си пролича, че това е един от любимите му турнири.

Това се видя още в началото на срещата, когато започне да ниже асове един след друг. Постигна ранен пробив за 2:0 и до края на сета не даде никаква възможност подаването му да бъде застрашено.

Това се промени във втория сет, макар че още в първия гейм направи нов пробив. За жалост испанецът отвърна с рибрейк. След това Григор изпусна нова възможност за пробив и 2:1. Последваха равностойни геймове и при 4:3 заваля. Мачът бе прекъснат, но вместо да загуби инициативата след подновяването, хасковлията изглеждаше все така уверен. Постигна нов убедителен пробив и затвори комфортно мача.

Последната победа на Григор бе на 30 юни, когато сломи друг испанец - Фернандо Вердаско на "Уимбълдън".