Световната номер 2 в тениса Анжелик Кербер си събра багажа в Мелбърн, след като претърпя една от най-тежките си загуби - 0:6, 2:6 от американката Даниеле Колинс.

Само за 56 минути пред очите на публиката в Австралия се случи една от големите изненади в женския тенис за последните години.

Фаворитът за спечелване на титлата бе направо пометен от №35 в ранглистата, която прави и своя дебют на Откритото първенство на Австралия.

Първият сет бе пълен шок - 6:0 само за 20 минути, като дори за разбиранията в женския тенис, където се случва какво ли не, изглеждаше нереално лесно за аутсайдера в мача да громи така фаворита.

Кербер видимо се ядоса и проби рано във втория сет, за да допусне три поредни пробива на свое подаване и да загуби за по-малко от час. Колинс чака името на съперничката си в четвъртфиналите.

Мария Шарапова също приключи с участието си, след като Ашли Барти обърна мача срещу рускинята с 4:6, 6:1, 6:4. Австралийската надежда взе девет поредни гейма, с които даде старт на обрата си.

Любопитно, Мария отпадна по същото време, по което Григор Димитров бе победен от Франсес Тиафо на друг от кортовете в Мелбърн. Рускинята приключи своя мач около час преди края на участието на българина в турнира.

Тя е на четвъртфинал, където я чака поставената под №8 в схемата Петра Квитова, спечелила лесно срещу Аманда Анисимова - 6:2, 6:1.