Даниел Колинсе се класира за полуфиналите при дебюта си в основната схема на турнир от Големия шлем.

Американката победи на четвъртфиналите на Australian Open рускинята Анастасия Павлюченкова с 2:6, 7:5, 6:1 и продължава да изумява с великолепното си представяне.

42-ата в света Павлюченкова, която за втори път игра четвъртфинал в Мелбърн след 2017 година, започна устремно и поведе с 5:0 по пътя си към успеха в първия сет.

25-годишната Колинс, която е 35-та в света, се отърси от нервите и постепенно започна да намира играта си. Тя пропиля аванс от 5:2 във втората част, но все пак стигна до нов късен пробив, за да изравни.

В третия сет амeриканката показа отличен тенис и взе първите пет гейма, за да триумфира.

Любопитното е, че до Откритото първенство на Австралия през тази седмица Колинс нямаше победа на сингъл в основната схема в Големия шлем. Тя е известна с това, че е двукратен шампион в колежанския тенис и достигна полуфинал на турнира в Маями през миналата година.

За място на финала тя очаква победителката от мача между представителката на домакините Ашли Барти и Петра Квитова от Чехия.

Припомняме, че преди триумфа на американката на четвъртфиналите, тя се справи убедително с Каролин Гарсия и Анджелик Кербер.

"За първи път играх на "Род Лейвър Арина". Дори не бях тренирала тук. Беше голямо изживяване. Атмосферата беше невероятна. Сега ще гледам Барти и Квитова. Със сигурност ще бъде страхотен мач", коментира след двубоя срещу рускинята Колинс.

Американката допусна само 20 непредизвикани грешки, половината от които в първия сет, срещу 36 на съперничката си.