Григор Димитров загуби по много драматичен начин двубоя си с Кей Нишикори в Рим навръх 27-ия си рожден ден.

Българинът претърпя поражение с 1:2 сета (7:6(4), 5:7, 4:6) в епичен сблъсък от втория кръг, който продължи три часа, но и който ни вгорчи късния следобед.

Двамата играха страхотен тенис, но неуморимият японец отново бе изключително стабилен на основната линия и на мрежата. Игра цял мач без първи сервис, но успя да пречупи световния №4.

Григор изпусна златни шансове във втория и третия сет, когато поведе с пробиви. И в двата случая допускаше изравняване.

Развоят бе прекалено жесток, тъй като и двамата заслужаваха победата по равно. В следващия трети кръг Нишикори ще се изправи срещу германеца Филип Колшрайбер, който Гришо победи само преди месец в Монте Карло.

Двубоят с Нишикори започна по-добре за японеца, който проби в петия гейм и играеше по-уверено. След това обаче българинът вдигна рязко нивото си и докара нещата до тайбрек след девет поредни спечелени разигравания, благодарение на спортната си злоба и публиката. В тайбрека изостана с мини пробив, но взе пет поредни точки за триумф със 7:4.

Снимка: БТА

Статистиката от първия сет бе красноречива - 16:4 уинъра в полза на българина.

Вторият сет започна равностойно и нямаше възможност за пробиви. Първата обаче бе грабната с две ръце от Григор в седмия гейм за 4:3.

След това обаче той съживи разклатения си съперник и веднага допусна изравняване. Нишикори изравни сетовете с нов пробив в най-неподходящия момент - за 7:5.

Във третия решителен сет японецът изглеждаше по-стабилен и печелеше по-дългите разигравания. Имаше няколко епични такива, които ще се въртят в Интернет.

За жалост събитията от втората част се повториха. Григор отново проби и допусна последователни две пропуквания на подаването си, за да падне с 4:6.

Във втори пореден турнир отпада след първия си мач срещу силен съперник. Остава му да се готви за "Ролан Гарос", където има сили да направи серия от победи. Поне играта му донякъде подсказва това.

Всички тенис турнири от веригите ATP 1000, 500, както и избрани от ATP 250 се излъчват на живо в България от Mtel Sport 1 и Mtel Sport 2.