Новак Джокович се класира на финала на турнира в Токио от категория ATP500 след четвърта поредна победа с 2:0 сета.

На полуфиналите сърбинът победи с 6:3, 6:4 за час и 31 минути Давид Гофен, като постигна по един ранен пробив в двете части.

Белгиецът пропусна всичките си четири възможности да пробие подаването на съперника и се прости в турнира, в който записа едно от най-добрите си участия през годината.

На финала Джокович ще играе с Джон Милман (Австралия), който по-рано победи гиганта Райли Опелка от САЩ с 6:3, 7:6(4).

Това е пети финал за сърбина през годината и шанс за четвърта титла след тези на "Australian Open", "Уимбълдън" и Мастърса в Мадрид.

Срещу Милман сърбинът има две победи в два мача, които дойдоха на трева и на твърд корт през 2018-а. Австралиецът още няма взет сет срещу световния №1.

Финалът е в неделя от 9:30 часа и ще се предава по Max Sport 2.