Новак Джокович трудно можеше да се надява на по-комфортна победа в осминафинали на Мастърса в Рим.

Световният №1 се справи лесно с испанеца Алехандро Давидович-Фокина след 6:2, 6:1 за час и 11 минути.

Това беше първият му мач с 21-годишния талант, който само преди два дни отстрани убедително Григор Димитров в първия кръг след 2:0 сета.

Тук разликата в класите бе огромна и всички оръжия, с които разполага испанеца, бяха неприложими срещу сърбина.

Джокович се е устремил към шеста титла в надпреварата, като освен това е и актуалният шампион в италианската столица. За целта обаче може да му се наложи да спре и деветкратният носител на трофея Рафаел Надал. Дотогова обаче има още време.

В четвъртфиналите Джокович ще играе с един измежду Стефанос Циципас и Матео Беретини.

Днес той нямаше никакви проблеми, тъй като съперникът му избра да играе много зад основната линия и често можеше да го наказва с перфектните си къси топки.

В първия гейм на мача Джокович допусна пробив, но успя да го върне веднага. Постигна още два в края на сета за крайното 6:2.

Във втората част беше почти безупречен. Постигна два пробива и поведе с 5:0, а след това на сервис на съперника пропусна три мачбола. При 5:1 в своя полза изпусна още две възможности да затвори мача, но все пак го направи при общо шестия си мачбол.