Новак Джокович без проблеми прекрачи в четвъртфиналите на олимпийския тенис турнир в Токио, след като победи Алехандро Давидович Фокина с 6:3, 6:1.

Мачът не предложи сериозна интрига, а формата на световния номер едно изглежда плашеща за конкурентите му.

Джокович спечели за един час и 24 минути, като игра с лекота и пълна концентрация. Както е през цялата настояща година, в който той има само три загуби за 7 изминали месеца. Сърбинът не е губил от 16 май, като победната му серия е вече от 21 двубоя.

Той спечели трите турнира от Големия шлем досега, преследва Златен голям шлем - четирите титли от Шлема плюс олимпийско злато...

Давидович, който представлява Испания в Токио, но е син на швед и рускиня, просто нямаше аргументи, а и допринесе за лесната победа на Новак. Аутсайдерът в мача направи цели 23 непредизвикани грешки, не успя да стигне дори до един ас... Така няма как да имаш шанс срещу почти безупречния сърбин.

Джокович е на три стъпки от титлата в Токио - на четвъртфинал го чака японецът Кей Нишикори. Несъмнено това е пореден двубой, в който световният №1 е категоричен фаворит.