Четвъртата ракета на България при дамите - Елица Костова, започна с драматична победа в квалификациите за "Ролан Гарос".

Родната представителка победи бразилката Габриела Че със 7:5, 3:6, 6:2.

Мачът започна ужасяващо за Елица Костова, която изостана с 0:4 гейма, като бе спечелила едва две точки.

Петият гейм започна с 30:0 за бразилката, но Костова показа страхотен характер и обърна, за да спечели следващите две части. Резултатът дори стана 5:2 в полза на Че, но тя така и не стигна до гейм, а загуби пет поредни, като сетът отиде в полза на българката със 7:5.

Драматичният сет сякаш изцеди силите на Костова, която отстъпи с 3:6 във втория, но с 6:2 в решителния трети сет успя да спечели мача и да продължи към втория кръг на квалификациите.

Там обаче я чака доста по-тежко предизвикателство. Костова ще излезе срещу румънката Моника Никулеску, която е №141 в света, а преди години дори бе част от първите 30 в женската ранглиста.

За съжаление другата ни участничка в първия ден от квалификациите - Изабела Шиникова, отпадна след загуба с 1:6, 6:3, 0:6 от украинката Марта Костюк.

Днес на кортовете в Париж ще излезе първата ни ракета Виктория Томова, която се изправя срещу унгарката Река Яни.