Роджър Федерер отново изкачи върха на световния тенис и е №1 в ранглистата.

Швейцарецът си заслужи това звание след изключителн трудна победа над Ник Кирьос с 2:1 сета - 6:7(2), 6:2, 7:6(5) в мач продължил два часа.

Така Федерер се класира на финал на турнира в Щутгарт на трева, където никога не е печелил. За да го стори ще трябва да постигне успех над Милош Раонич на финала.

Федерер загуби първия сет с тайбрек, до който се стигна след като швейцарецът изпусна две точки за пробив преди това. В него Маестрото на три пъти допусна мини пробив и изостана в резултата.

Във втората част обаче нивото на Кирьос спадна и два пробива означаваха лесен сет за съперника му.

Решителната част също мина без проблем за сервиращите. Стигна се само до една възможност за пробив и тя бе пред австралиеца.

В тайбрека Кирьос поведе с 3:1, но след това бе неубедителен при сервиса си и загуби с 5:7 точки.