Григор Димитров научи съперниците и пътя си за мегатурнира в Индиън Уелс, чията същинска част започва утре.

Българинът чака на старта във втори кръг победителя от дуела Ян Ленарт Щруф (Германия) - Джон Милмън (Австралия).

Балансът на Гришо е положителен и срещу двамата, въпреки че никога не му е било леко с тях.

Димитров победи Милмън (№42 в ранглистата) през януари в Бризбън, както и преди година на същия турнир в родината му. Има и една загуба от него, като общо води с 2:1 победи.

Срещу 55-ия в ранглистата Щруф активът е 1:1 успеха в ATP надпревари, както и една победа за Григор във Фючърс турнир в Германия преди 9 години.

При добър развой и преминаване в трети кръг, българинът (№28 в ранглистата в момента) ще се срещне почти сигурно със Зверев. Въпросът е кой...Миша Зверев среща Мартин Клижан в първия кръг, а във втория победителят играе срещу световния №3 - Александър Зверев. От тази двойка ще излезе и съперникът на Гришо, ако и той е стигнал кръг номер 3.

Григор вече се е срещал със Саша Зверев в Индиън Уелс и загуби от него в три сета през 2016 г.

Нататък в схемата дебнат Алекс де Минор, Милош Раонич, Жереми Шарди, Матео Беретини или Сам Куери (в четвърти кръг), Стефанос Циципас, Роберто Баутиста Агут, Кевин Андерсън, Денис Кудла и др. (на евентуален осминафинал и четвъртфинал).

Горната половина от схемата оглавява лидерът в ранглистата Новак Джокович, с когото Григор може да се сблъска на полуфинал.

Сърбинът вероятно ще има много труден мач в третия кръг, след като във втория го чака квалификант, но след това иде сблъсък с Ник Кирьос или победителя от Колшрайбер-Ербер. Австралиецът Кирьос е в страхотна форма след титлата си в Акапулко.

Роджър Федерер и Рафаел Надал са в долната половина и полуфинал между тях също е възможен. Швейцарецът може да срещне стария си приятел и сънародник Стан Вавринка още в трети кръг, а Надал има наглед доста трънлив път с Диего Шварцман, а след това победителя от Давид Гофен-Данийл Медведев.

Григор Димитров вероятно ще излезе за първи път на корта в петък или събота пез нощта българско време, като още не е ясна програмата за 7 март, когато са двубоите от втория кръг.