Григор Димитров отпадна след едва втория си мач на турнира във Виена от категория ATP500.

Най-добрият български тенисист отстъпи на световния №11 Матео Беретини с 6:7(5), 6:7(1) след почти два часа оспорвана игра.

Григор за пореден път тази година показва невъзможност да се бори в тайбрек, което заличава добрите впечатления от сервирането му в такива тежки мачове. Поражението идва в юбилейния му мач №500 в кариерата.

От италианеца, който бележи огромен прогрес през тази година, пролича по-голяма устойчивост в напрегнатите моменти на двата последни гейма в сетовете и си личи защо той е човекът, който е на прага на световния топ 10.

Това е четвърта загуба за Григор в последните му пет мача, макар че играта му бе далеч по-добра от мача с Дамир Джумхур, който спечели в първия кръг. Сервисът му вървеше, но за жалост не успя да стигне до нито една възможност за пробив в хода на целия мач.

За жалост Григор дори не се докопа до равенство в сервис гейм на съперника, докато от другата страна Беретини изпусна четири възможности.

И въпреки че българинът показа характер, за да ги спаси, то в тайбрека отново правеше непредизвикани грешки в решителните моменти. Така бе и в мачовете му със Сам Куери, Александър Бублик и Даниил Медведев в последния месец и половина. 14-те аса на италианеца срещу само два на българина логично наклониха везните в негова полза. В тайбрека можеше да е различно, но уви. Григор губи седем от последните си осем тайбрека.

В четвъртфиналите Беретини ще играе с Андрей Рубльов (Русия) или Хьон Чунг (Южна Корея).