Григор Димитров бе на два гейма от това да загуби спечелен мач, но се спаси в първия кръг на "Ролан Гарос".

Най-добрият ни тенисист триумфира с 3:2 сета - 6:3, 6:0, 3:6, 6:7(4), 6:4 в двубой, който продължи 3 часа и 7 минути. В следващия кръг ще се изправи срещу Марин Чилич.

Освен че го спечели, е трудно да извлечем кой знае колко позитиви от играта на Григор, тъй като трябваше да е победител още преди затварянето на втория час.

Само че в пореден сблъсък изпусна голям аванс и то срещу 34-годишния сърбин, който е под номер №317 в ранглистата заради дълго отсъствие поради контузия.

Григор, подобно на мача с Федерико Делбонис в Женева, летеше по корта в началото и взе много убедително първите два сета. В първия допусна два пробива, но във втория записа "геврек" от 6:0, което не му се бе случвало от финалния Мастърс в Лондон през 2017-а, когато го направи на два пъти.

За капак Типсаревич имаше физически проблеми и след края на втория сет получи медицинска помощ, като в този период се движеше трудно по корта.

В третата част обаче обърна нещата с пробив за 5:3, който след това бе затвърден. Започна да вкарва първия си сервис и във въпросната част не даде точки за пробив след първите два гейма.

Четвъртата част бе много равностойна, но заради множеството грешки на двамата. Григор бе пробит за 2:3, а след това изпусна пет точки за пробив.

Типсаревич пък отвърна с изпуснат сетбол, а след това бе пробит на нула. Стигна се до логичен тайбрек, в който сърбинът бе много по-стабилен и заслужено изравни за 2:2 сета след 7:4 точки.

Публиката преимуществено бе в негова подкрепа и това му даде допълнителни сили.

Снимка: Официален сайт

Въпреки физическите си проблеми, Типсаревич се държеше добре и в петия сет, когато сервираше убедително до 4:4, давайки само една възможност за пробив.

След това обаче допусна такъв и с много мъка Димитров затвори мача за 6:4.

Българинът направи много хубави отигравания, но отново показа невъзможност да затваря спечелени мачове. Факт е, че Типсаревич също показа много добро ниво и също заслужаваше да победи.

Хасковлията записа цели 70 печеливши удари срещу само 39 за съперника, но непредизвиканите бяха почти равни - 30 срещу 28.

Най-негативният момент е, че българинът отново даде три пъти възможност на пробив за съперника заради двойна грешка на свой сервис. Те бяха общо осем в мача.