Григор Димитров победи Юго Умбер с 4:6, 6:1, 6:2 в мач от първия кръг на Мастърса в Париж.

Първата ни ракета се справи с французина за час и 37 минути, като във втория кръг на надпреварата ще се изправи срещу световния №14 - Давид Гофен от Белгия.

Победата на родния тенисист дойде по-трудно от очакваното, защото той трябваше да прави обрат. В първия сет Димитров бе доста колеблив и игра далеч под очакваното ниво.

Той обаче взе ключова пауза и се прибра в съблекалнята между първия и втория сет, след която изглеждаше прероден.

Пред погледа на своите родители и доскорошния си треньор Дани Валверду, българинът изигра два блестящи сета.

В тях той бе почти безгрешен и абсолютно закономерно спечели победа над Юмбер, с когото се срещаха за първи път.

Успехът му зарадва голяма част от публиката на централния корт в Париж, която странно или не, бе на страната на Гришо, а не на французина.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

В началото на мача Григор изглеждаше далеч по-увереният тенисист, което бе нормално с оглед на опита на двамата.

Тези впечатления обаче бързо се разсеяха, защото българинът допусна пробив още в третия гейм. Димитров направи дежурната си двойна грешка от нищото, която даде преднина от 30:0 на французина, а в последствие се стигна и до неприятния пробив на 15.

След този гейм французинът доби самочувствие и започна да разиграва доста по-уверено срещу Гигор.

Въпреки това родният тенисист неминуемо повеждаше с 30:15 във всеки един от сервис геймовете на противника.

Той обаче така и не стигаше до брейкбол до осмия гейм. Българинът пропиля два шанса при 40:15, но след това си спечели нова възможност след страхотен удар по правата. При третия шанс нямаше прошка и Гришо върна пробива.

Тогава настъпи нов неочакван срив. Вместо уверено да затвърди пробива, Гришо тотално се срина и допусна пробив, последван от гейм на нула за Умбер, с което французинът открадна сета.

След загубения сет Гришо се възползва от шанса да се прибере до съблекалниите. Това явно помогна на българина да събере мислите си, защото той бе безупречен във втория сет.

Разликата вкласите и най-вече опита на двамата ясно си проличаха.

Димитров достигна до два пробива, спечели и подаванията си на нула или на 15, скоето не даде никакъв шанс на противника.

Гришо затвори сета на 6:1 и вкара мача в решителна трета част.

Страхотната му игра се пренесе и в третия сет. Димитров отново бе почти перфектен, особено в своите подавания.

Бъгларинът отново стигна до два пробива, а в заключителните моменти на мача тотално отказа противника си, който изглеждаше обезверен и примирил се със съдбата си.