Григор Димитров постигна втора чиста победа с 2:0 сета на тазгодишния Мастърс в Монте Карло.

Българинът се справи с 34-годишния Жереми Шарди след 7:6(3), 6:4 за час и 34 минути игра. Триумфът означава, че в следващия кръг ще се изправи срещу 11-кратния шампион Рафаел Надал.

Григор изигра по-слаб мач спрямо този срещу Ян-Ленард Щруф вчера, но за това допринесе и непримиримия му съперник, който на моменти сериозно вдигна нивото.

Все пак се видя разликата в класите и хасковлията постигна четвърти успех в общо шест мача от това съперничество със световния №53.

Характерно за множество срещи в кариерата му, Григор Димитров и в двата сета допусна спад, след като постигаше пробив аванс. В първата част това доведе до тайбрек, но във втората успя да се събере и да задържи аванса си без допълнителни усложнения.

Стартът на мача бе съвършен за него - ранен пробив и преднина от 3:0 сета. Сервисът му вървеше и до 5:3 нямаше съмнения, че ще задържи аванса си и ще спечели първия сет.

Само че тогава сервисът спря да работи и Шарди, който преди това правеше не малко непредизвикани грешки, започна да вкарва дълбоки удари и да печели точките. Върна пробива с общо третата си възможност и изравни за 5:5.

След това Григор трябваше да спасява нова точка за пробив, но важното бе, че се добра до тайбрека. Там до 3:3 точки нещата бяха равностойни, но след това световният №17 взе четири поредни и затвори първия сет.

В началото на втората част играта му също бе уверена. Изпусна една възможност, но при 2:2 логично стигна до пробив. Тогава обаче отново дойдоха проблемите. Трябваше да спасява три възможности за съперника в следващата част и се измъкна. След това на свой ред изпусна на два пъти да поведе с 5:2, но това не го смути.

Взе си подаването за 5:3 лесно и до края не погледна назад, за да постигне заслужена победа.

По-късно Краля на клея Рафаел Надал играе с Федерико Делбонис, а победителят ще играе с Григор на осминафиналите.