Григор Димитров вероятно оставя зад себе си най-слабия си мач от началото на годината.

Българинът безславно отпадна на осминафиналите в турнира в Куинс след загуба с 0:2 сета от Новак Джокович - 4:6, 1:6 в двубой, който продължи малко повече от час.

Най-добрият ни тенисист изглеждаше летаргичен, невдъхновен и примирен. Това му донесе общо седма загуба в осем мача срещу любимеца на сърбите. Освен всичко загуби 90 точки за ранглистата, тъй като през миналата година игра полуфинал тук.

Оставя горчивина, тъй като започна двубоя равностойно и сервисът му до последно вървеше. Заби осем аса срещу само три за съперника, но останалата част от играта му бе изобилие от грешки.

Пословичните му бекхенди срещаха мрежата твърде често, а форхенди летяха в аут. Когато първият му сервис не бе ас, спечели едва 62% от точките си.

Наивно е да кажем, че Джокович игра най-силния си тенис. Просто бе постоянен, а това все по-често се явява гаранция за успех срещу нашето момче.

В първия сет точки за пробив нямаше, докато не се стигна до 5:4 за сърбина, когато съперникът му просто подари подаването с двойни грешки.

Вторият сет искаме да го забравим възможно най-бързо. Григор видимо се предаде рано, рано и след два допуснати пробива изходът бе ясен. Бори се едва в последния гейм, когато спаси три мачбола, но само толкова.

Той и треньорът му Дани Валверду, който отново го гледаше от трибуните, трябва да се замислят сериозно къде е нужна промяна.

Победата праща световния №22 на четвъртфиналите, където съперник ще бъде Жулиен Бенето или Адриан Манарино.