Григор Димитров продължава в третия кръг на турнира Murray River Open в Мелбърн, след като победи с 6:4, 6:7, 6:3 Алексей Попирин. Но може да съжалява, че остана твърде дълго на корта срещу представителя на домакините от Австралия.

Следващият му съперник е Корентен Муте (Франция), който е №80 в света, но навява неприятен спомен. Единствената среща на Гришо с него е през 2019-а на "Уимбълдън", където сензационно французинът победи в пет сета.

А мачът е пак днес, защото програмата се размести сериозно, след като в четвъртък всички двубои бяха отменени.

За да е свеж и с енергия за този сблъсък, вероятно около обяд българско време, мачът с Попирин трябваше и можеше да приключи доста по-бързо. След спечеления първи сет, българинът изпусна златна възможност да затвори срещата при 5:4 във втория и 30-0 на свое подаване.

Необяснимо той допусна грешки на сервис, с което Попирин стигна до пробив, а после и до тайбрек в тази втора част. Там спечели със 7:5 и вкара мача в решаващ трети сет.

В него Димитров заигра много концентрирано и с два поредни пробива стигна до 5:1, след което сервираше за мача. И пак допусна безкрайно дълъг гейм, сбърка досадно лесно няколко пъти и - пробив.

И нов протяжен гейм на подаването на Попирин, после такъв и на сервис на Димитров... та до крайното 6:3 в тази част.

Но това бяха допълнителни минути на корта, които могат да се окажат ключови, когато Григор отново излезе да играе днес за втория си мач за деня.