Григор Димитров победи с 6:3, 7:5 Александър Бублик от Казахстан и се класира за третия кръг на Мастърса в Синсинати.

Така за първи път от началото на април, първата ни ракета успява да постигне две поредни победи в един турнир. За последно той стори това на Мастърса в Монте Карло.

Димитров, който вдигна титлата в Синсинати през 2017-а, ще се изправи в третия кръг срещу световния №2 Даниил Медведев.

Днес Григор показа доста стабилност в играта си, като през повечето време не допускаше досадни грешки при наглед лесни топка, което в крайна сметка го изведе до успеха.

Срещу себе си той имаше един доста разсеян световен №38, който дори в началото на мача се оплакваше на рефера, че часът в Синсинати е около 10, а той не си е доспал. Това бе и човекът, който изхвърли Гришо от "Уимбълдън" през тази година, което си бе и сладък реванш

Мачът започна ужасно за Григор, който допусна две двойни грешки и още в първия си сервис гейм бе пробит от казахстанския си противник.

За щастие обаче Димитров бързо се върна в сета, като още в следващия гейм проби на нула.

До голяма степен за изхода на този сет се оказа шестия гейм, в който Григор постигна нов пробив и поведе с 4:2. Българинът сервираше агресивно, а в тези моменти Бублик се прозяваше без да си прави особен труд на прикрие недоспиването си.

Той дори се оплака от съдията за началния час на този двубой, който стартира малко след 10 часа местно време в Синсинати.

Въпреки проблемите на казахстанеца, постигнатия пробив бе достатъчен за Григор, който в крайна сметка затвори сета с 6:3.

Втората част се равиваше напълно равностойно, като до 5:5 гейма нямаше брейкбол и не се виждаше какво ще раздели двама тенисисти.

Така дойде 11-ият гейм, в който Григор набързо поведе с 40:0, и макар да изпусна първите си два шанса, успя да се възползва от третия и да поведе с 6:5.

Финалният гейм той затвори на 30 и така напълно заслужено продължи към третия кръг на турнира.