Григор Димитров стартира с победа на турнира в Акапулко, Мексико - 6:3, 6:3 над босненеца Дамир Джумхур.

Първата ни ракета не изигра най-убедителния си мач, но направи достатъчно и бе концентриран в точните моменти, за да прати у дома намиращия се под №109 в ранглистата съперник.

В жегата, която по време на мача достигна 31 градуса и слънцето изгарящо напичаше корта, Гришо започна доста "лятно" - две двойни грешки в първото си подаване.

След това обаче Димитров заигра силно и наниза 10 поредни точки на сметката си, за да пробие и да стигне до 4:1 в първия сет.

Нататък тази част бе затворена безаварийно със спечелени подавания и за 32 минути Григор прибра първия сет в сака.

Вторият тръгна по сценарий, писан от българина - пробив при 2:2, но Джумхур отвърна с рибрейк за 3:3. И пак Гришо нанесе удар на подаването на босненеца, а при 5:3 стигна и до третия пробив за сета, с което затвори мача.

Представянето не бе на супер ниво, като първият сервис често отсъстваше (едва 44%), а движението по корта не бе идеално. Но това важи и за двамата, като температурите оказваха своето влияние.

В четвъртък около 4 ч сутринта наше време е мачът от втория кръг на Гришо срещу Адриан Манарино (Франция), който надигра британеца Камерън Нори.

Досега българинът е срещал един път този противник, като през 2016-а го победи в два сета в Делрей Бийч, отново на твърди кортове.

Победителят в четвъртък отива на четвъртфинал, където ще се изправи срещу спечелилия двойката Стан Вавринка - Педро Мартинес.