Григор Димитров приключи участието си на турнира в Монте Карло от категория Мастърс 1000.

Българинът очаквано отстъпи на Краля на клея Рафаел Надал в полуфиналите с 0:2 сета (4:6, 1:6) за час и 36 минути, но оставя зад гърба си позитивно представяне в турнира.

Гришо беше напълно равностоен в по-голямата част на първия сет, но в ключов момент - 10-ия гейм, бе пробит и това предреши двубоя в полза на Матадора.

Световният №4 не успя да намери себе си във втория сет и съперникът му печелеше гейм след гейм - 5:0. Те не идваха лесно, но главното оръжие на испанеца бе пословичната му добра игра в защита, която бе достатъчна при множеството грешки на Григор от основната линия. Хасковлията направи общо над 30 непредизвикани грешки.

Той ни даде надежди след като се върна от изоставане 0:3 гейма в началото на мача, но те бяха заличени. Самият двубой започна с много качествени разигравания и красив тенис, но нивото в края на първя сет и на двамата спадна и това бе в интерес на испанеца.

Пак остава доза горчивина, защото сякаш Григор можеше да се бори повече във втория сет и някак си даде знак, че се отказва твърде лесно - подобно на финала с Федерер в Ротердам. Втората част с Надал бе изиграна само за 31 минути.

Българинът обаче заслужи множество поздравления за представянето си и доказа, че има какво да покаже на клей настилката, на която в последно време бележеше само разочарования.

Надал ще се бори за титлата в мач срещу японеца Кей Нишикори.

Гледай мачовете на Григор Димитров от ATP 1000, 500 и 250 на живо по Mtel Sport 1 и Mtel Sport 2.