Симона Халеп се класира за четвъртия кръг на Australian Open, след като елиминира 32-ата в схемата Вероника Кудемретова (Русия) с 6:1, 6:3 за 78 минути.

Румънката взе убедително първия сет, а във втората част на два пъти изоставаше с пробив, но успя да реализира обрат със серия от четири поредни гейма, за да триумфира.

Кудерметова опита да бъде агресивна, но допусна 38 непредизвикани грешки срещу едва 12 на съперничката си, което повлия.

"Трудно е, когато играеш за първи път срещу някого. Знаех, че тя удря топката силно и плоско. Трябваше да се движа добре и да сервирам добре. Мисля, че подаването ми работеше доста добре в този мач. В подготовката работих специално върху началния

ми удар, както и върху подобряването на силата на всичките ми удари. Това дава резултати. Кортът тук е много по-бърз в сравнение от миналата година, така че трябва и да се движа много бързо", каза Халеп.

За място на четвъртфиналите тя очаква победителката от двубоя между шампионката от "Ролан Гарос" Ига Швьонтек (Полша) и Фиона Феро (Франция).

Шампионката в "Мелбърн Парк" от 2019 година и трета в схемата Осака също продължава напред след успех над Онс Жабур от Тунис с 6:3, 6:2.

За място на четвъртфиналите японката ще срещне 14-ата в схемата Гарбине Мугуруса (Испания).