Световният №3 Александър Зверев продължи по график в Рим, като без особени затруднения се класира за четвъртфиналите на Мастърс надпреварата.

Немската звезда победи Алекс де Миньор от Австралия с 6:3, 7:6 за час и 49 минути игра, като продължава без загубен сет.

Зверев, който в Мадрид показа, че започва да намира добре познатата си форма с достигането до финал, бе убедителен в първия сет, който спечели с 6:3.

Далеч по-равностойна и драматична бе втората част, в която Зверев на два пъти повеждаше с пробив, но Де Минор осъществяваше рибрейк. Това се случи дори и в последния 12-и гейм, когато световният №3 сервираше за мача, но бе спрян от австралийския си опонент.

Така се стигна до тайбрек, в който Зверев поведе с 3:1, но допусна изравняване до 5:5. С две поредни точки обаче немецът си осигури успеха. Видео вижте тук.

Снимка: Getty images

По същото време световният №5 Стефанос Циципас, който вчера измъкна драматична победа срещу Григор Димитров, отново трявбаше да играе три сета.

Гъркът победи руснака Карен Хачанов с 4:6, 6:0, 6:3 и също намери място на четвъртфинал.

Циципас показа доста колебания в първия сет, сривовете от вчерашния мач срещу Гришо го преследваха, но с началото на втория сет всичко това се изпари.

"Геврек" на нула и след това рутинен сет, затворен с 6:3 помогнаха на гърка да продължи напред в турнира.