Григор Димитров приключи участието си на турнира в Барселона от категория ATP 500 след загуба в четвъртфиналите.

Той претърпя поражение с 0:2 сета (3:6, 6:7(4)) след час и 38 минути игра. Така испанецът си спечели среща с гърка Стефанос Циципас в полуфиналите.

Григор не бе достатъчно уверен в хода на двубоя и сякаш не се напасна на стила на съперника, който имаше отговор на почти всички зададени въпроси от другата страна на полето.

Буста бе много по-успешен от основната линия и имаше разнообразни оръжия. Всеки път, когато атакуваше по-агресивно, му се получаваше, за разлика от Гришо.

Световният №5 отново, подобно на вчерашния мач с Джазири, грешеше много от бекхенд, като най-често пращаше топката в мрежата. Този път и от форхенд нещата не вървяха.

Първият сет започна хаотично, но и равностойно. Двамата си размениха четири пробива в първите шест гейма за 3:3, тъй като не се затрудняваха особено със сервисите.

После обаче испанецът стабилизира играта си и направи още два пробива, за да затвори първия сет в своя полза.

Втората част бе много равностойна и единствените точки за пробив се откриха пред Григор. В третия гейм той изпусна две възможности, но нямаше проблеми да стигне до тайбрек, тъй като сервираше уверено.

Същото важеше и за Буста, въпреки че не направи нито един ас в целия мач.

В тайбрека Григор видимо се изнерви допълнително и сгреши две лесни точки на мрежата. В крайна сметка го загуби с 4:7 точки и логично напуска надпреварата.

Дали заради умората от вчерашния мач, или заради неудобния съперник, резултатът изглеждаше закономерен.

С цялостното си представяне обаче, българинът показа, че може да е много силен на клей и очакваме изявите му в Мадрид и Рим преди големия "Ролан Гарос".

Всички тенис турнири от веригите ATP 1000, 500, както и избрани от ATP 250 се излъчват на живо в България от Mtel Sport 1 и Mtel Sport 2.