Откритото първенство на Австралия изпрати своя втори ден, изпъстрен с нова доза вълнуващи двубои.

За разлика от вчерашния ден, времето в Мелбърн бе чудесно - без дъжд, който да обърка програмата.

Разбира се, за българските фенове той бе далеч по-спокоен, защото Григор почиваше, но пък българинът научи името на своя съперник за втория кръг.

Това е американецът Томи Пол, който играе на четвъртия си турнир от Големия шлем и записа първата си победа. Тя дойде с 4:6, 6:4, 6:4, 6:4 срещу сочения за фаворит в мача Леонардо Майер от Аржентина.

ГАЛЕРИЯ ОТ ДНЕШНИЯ ДЕН ВИЖТЕ ТУК >>>

Погледите естествено бяха насочени към световния №1 Рафаел Надал, който се впусна в търсене на втората си титла от Australian Open в кариерата.

Матадора свърши първата си задача доста бързо, побеждавайки Уго Далиен от Боливия с 6:2, 6:3, 6:0.

Другият фаворит в горната част на схемата - Даниил Медведев, имаше доста по-труден мач, но все пак успя да се справи с Франсес Тиафо - американецът, който преди година изхвърли Григор Димитров.

Днешният ден започна със страхотен обрат на ексцентричния италианец Фабио Фонини. Вчера той губеше с 0:2 сета от Рейли Опелка, но дъждът прекъсна мача им. Днес сблъсъка се поднови, а Фонини успя да спечели три последователни сета, за да осъществи обрата.

Може би единствената изненада днес бе отпадането на канадския талант Феликс Оже-Алиасим. Той загуби от латвиеца Ернест Гулбис, който макар и бивш №10, достигна до тазгодишното издание чрез квалификациите.

Останалите фаворити като Доминик Тийм, Ник Кирьос, Стан Вавринка, Саша Зверев, Карен Хачанов и Давид Гофен също победиха.

Впечатление направи мачът на гиганта Джон Иснър срещу бразилеца Тиаго Монтейро. В него имаше 4 сета, като всичките се решиха с тайбрек, три от тях спечелени от американеца.

Женската част на турнира започна с успех на световната №1 Каролина Плишкова над Кристина Младенович с 6:1, 7:5.

Победи постигнаха Елина Свитолина, и Симона Халеп, но моментът на деня бе мачът на Мария Шарапова.

Тя загуби от хърватката Дона Векич, което я прати на 350-о място в ранглистата. Мнозина смятат, че това може и да е бил последният мач на Шарапова в Мелбърн.

През утрешният ден започват мачовете от втория кръг, като Гришо ще бъде на корта около 5:30 българско време.